top of page

Sprendimai geležinkeliams

Sprendimai geležinkeliams – viena iš prioritetinių UAB „Telekonta“ veiklos krypčių, kurioje dirbame jau eilę metų.

 

Dauguma standartinių sprendimų naudojamų kitose industrijos šakose turi savo diegimo specifiką geležinkeliuose.

IMG_9860.JPG

Pervažų valdymas

UAB "Telekonta" diegia kompanijos PINTTSCH BAMAG sukurtą ir pagamintą mikroprocesorinę geležinkelio pervažų valdymo  technologiją -  RBUET, užtikrinančią pervažų  saugumą pagal CENELEC EN 50126 SIL4 standarto reikalavimus. Ši pervažų valdymo sistema plačiai naudojama ES (vien Vokietijos Deuche BAHN AG yra įdiegta per 1200 pervažų).

 

Sistemos modulinė struktura yra lanksti, pritaikoma individualiems vartotojo poreikiams ir priklauso nuo pervažos stebėjimo bei kontrolės tipo.  RBUET – tai gyvybiškai svarbi technologija, kuri yra pastoviai tobulinama, kad atitiktų naujausius reikalavimus.

Garsinis ryšys

Pastatų įgarsinimo sistemos (PA) yra plačiai paplitęs produktas, tačiau geležinkelių pramonėje dažniau tenka diegti sistemas ne pastatuose, o stotyje ir jos srityse – kelynuose, peronuose, kalnelyje, priežiūros punktuose. Jei mažose stotyse dažnai tebūna vienas stoties budėtojas, kuris vykdo garsinius pranešimus į stoties teritoriją ir tam tikslui tinka nesudėtingi PA sprendimai tai didelėse stotyse neretai būna trys ar daugiau operatorių kiekvienas su savo atsakomybe ir aptarnaujamu stoties rajonu. Užtikrinti garsinį ryšį tokioje stotyje tuo pačiu metu išsaugant griežtą operatorių tarpusavio hierarchiją ir atsakomybę pajėgūs toli gražu ne visi rinkoje esantys produktai. Užtikrinti sąryšį su esama pasikalbėjimo įrenginių infrastruktūra gali tik specialiai tam tikslui suprojektuoti įrenginiai.


UAB „Telekonta“ turi patirtį diegiant sudėtingą ir tarptautinius apsaugos standartus atitinkančią įgarsinimo įrangą pačiose didžiausiose ir sudėtingiausiose geležinkelių stotyse tokiose kaip Vaidotai ir Paneriai Vilniaus regione bei Draugystės stotis Klaipėdoje, o taip pat paprastesnę įrangą visoje eilėje mažesnių stočių.
 

Optiniai tinklai

UAB „Telekonta“ turi ilgametę patirtį diegiant, plečiant bei aptarnaujant optinius tinklus Lietuvoje bei užsienyje – įskaitant projektus geležinkeliuose su jų specifika.

Optinių kabelių tiesimas, ODF panelių montavimas, optinių skaidulų kompleksinis matavimas bei patikra būtų tipiniai šios srities pavyzdžiai.

Iešmų šildymas

Elektrinio iešmo šildymo sistemos užtikrina nepriekaištingą iešmų būklę ir traukinių judėjimo saugumą esant bet kokioms oro sąlygoms.


Naudojami pažangiausi patentuoti didelės galios valdymo įrenginiai įgalina pasiekti maksimalų sunaudotos energijos efektyvumą ir užtikrinti minimalius trukdžius elektros tiekimo tinkle.


Programuojami valdikliai ir didelio tikslumo jutikliai ne tik atitinka galiojančius šio technologinio proceso kontrolės reikalavimus, bet ir leidžia įgyvendinti bet kokias komunikacines topologijas, realizuoti įvairius nestandartinius užsakovo pageidavimus.


Sertifikuotos standartinės industrinio tipo valdymo sistemos leidžia vizualizuoti neriboto dyžio hierarchnines sistemas, kaupti statistinius duomenis apie sistemų funkcionavimą, bei užtikrina patogiausią sistemos operatorių darbą stotyse ir valdymo centruose realiu laiku.

Stočių rekonstrukcija

Stočių rekonstrukcija keičiant kelių išvystymo planą yra vienas atsakingiausių ir kompleksinių uždavinių visoje geležinklių infrastruktūroje. UAB „Telekonta“ džiaugiasi galėdama dalyvauti tokio sudėtingumo ir atsakingumo objektų statyboje nes tai leidžia pilnai atsiskleisti kompanijos sukauptai projektavimo bei darbų atlikimo patirčiai ir toliau šią patirtį praturtinti. Įmonė kaip genrangovas ar subrangovas dalyvavo tokių stočių kaip Gubernija, Vaidotai, Draugystė, Anglinė rekonstrukcijoje.

 

Įmonės darbuotojai taip pat dalyvauja FIDIC ekspertų rolėje daugumos IX bei I koridorių stočių rekonstrukcijoje, GSM-R bei kituose globaliuose projektuose ir yra gerai susipažinę su darbų geležinkeliuose įpatybėmis bei problematika.
 

Vaizdo stebėjimas

Vaizdo stebėjimas geležinkelių objektuose – viena iš sričių kuriuose UAB „Telekonta“ darbuojasi jau daugiau nei 10 metų. Pradėjusi nuo atskirų vaizdo stebėjimo sistemų įrengimo pervažose įmonė taip pat diegė kompleksines vaizdo stebėjimo ir įrašymo sistemas didelėse stotyse. 

bottom of page